XXXI Niedziela Zwykła rok A.

W poniedziałek 6 listopada w kościołach gdzie pracują redemptoryści wspominamy błogosławionych męczenników redemptorystów hiszpańskiej wojny domowej z Madrytu (bł. Vicente Renuncio Toribio i jedenastu towarzyszy).

We wtorek 7 listopada będzie dodatkowa Msza święta o godz. 19.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz kolejne już spotkanie dla osób, które formują się w programie „Razem w misji”.

W środę 8 listopada zapraszamy na spotkanie dla kobiet. O godzinie 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Msza święta. Po Mszy nauczanie i spotkanie w sali pod kościołem. Temat nauczania: „Wdzięczność – siła dająca życie”.

O godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta. Po nowennie spotkanie grupy młodzieży pracującej „Siejmy”. Temat spotkania: „Samotność czy osamotnienie”.

W sobotę 11 listopada  obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Polecajmy szczególnie w ten dzień modlitwę w intencji Ojczyzny.

Zaproszenie na obchody Narodowego Święta Niepodległości

Umiłowani Diecezjanie,

zapraszam Was w sobotę, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.

O godzinie 10.00, w obecności najwyższych władz państwowych, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu. W czasie Eucharystii zostanie zapalona historyczna Świeca Niepodległości.

O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert Wolność jest w nas z udziałem znamienitych artystów, m.in. Małej Armii Janosika. Tradycyjnie po nim nastąpi wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.

Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Kategorie: Ogłoszenia