Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

W poniedziałek 25 marca o godz. 19.00 zapraszamy do sali pod kościołem na spotkanie klubu książki. W tym miesiącu omawiana lektura to „Wyznania” św. Augustyna.

W Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy w godzinach 17.00 – 19.00 będzie możliwość spowiedzi w kościele.

Plan nabożeństw w Wielkim Tygodniu:

Wielki Czwartek, 28 marca – godz. 18.00

Wielki Piątek, 29 marca – godz. 18.00. W ten dzień obowiązuje post ścisły. W czasie liturgii będzie zbierana składka na utrzymanie grobu Pańskiego.

Wielka Sobota 30 marca – od 8.00 do 15.00 spowiedź święta, – Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrztu.

Niedziela Zmartwychwstania, 31 marca – Msza święta o godz. 12.00.

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE WIELKIEJ NOWENNY PRZED DWUTYSIĄCLECIEM DZIEŁA ODKUPIENIA

W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49).

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podczas 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się Warszawie w dniach 13-14 marca br., podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem bliskich już Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu.

Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.

Zachęcam duszpasterzy, aby ‒ czy to w ramach liturgii wymienionych uroczystości czy poza nią ‒ podkreślali doniosłość dzieła Odkupienia oraz zachęcali Lud Boży do wdzięczności za nie. Wiernych zaś, zwłaszcza skupionych we wspólnotach religijnych i ruchach, proszę o wielkoduszne włączanie się we wszelkie inicjatywy z tym związane.

✠ Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Kategorie: Ogłoszenia