Kościół św. Benona dołączył do grona miejsc kultu oznaczonych znaczkiem turystycznym.

Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers jest z zasady taki sam. Znaczek składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki imitującej drewno z podstawowymi informacjami o znaczku, kuponem z flagą danego państwa i numerem oraz trzeci element to naklejka samoprzylepna, na której został wydrukowany zmniejszony wygląd znaczka turystycznego. Produkowany jest ręcznie, grafika  wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Znaczek turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem pamiątką. Każde miejsce oznaczone znaczkiem turystycznym ma przydzielony numer, który widnieje na znaczku. Kościół św. Benona został oznaczony numerem 1107.

http://www.znaczki-turystyczne.pl/znaczkowe-miejsca-turystyczne.html

Znaczek można nabyć na furcie domu zakonnego redemptorystów przy kościele św. Klemensa w Warszawie przy ul. Karolkowej 49 (Wola) oraz przy kościele św. Benona przy ul. Pieszej 1.

Kategorie: Aktualności